tlo11

Technika druku

Nasze płyty drukujemy tzw. techniką termoatramentową, jest to druk atramentowy RGB, termicznie utrwalany, również drukujemy offset CMYK. Okładki oraz obwoluty drukujemy techniką laserową CMYK i atramentem foto RGB

Projekt nadruków

Najlepiej przesyłać w postaci BMP, JPG . Naturalnie bez żadnego problemu można także przesyłać projekty w postaci  innych popularnych formatach rastrowych. Przyjmujemy także projekty w postaci plików PDF, CDR (Corel Draw wersja X5)

Kolory

Do druku cyfrowego+ warstwa ochronaa używamy koloru RGB. Do offsetu CMYK

Pole zadruku

Wielkość projektu, czyli pole zadruku jest uzależniona od rodzaju płyty. Proszę pytać na bok@escar.pl

Rozdzielczość i wielkość projektu

Nasze maszyny są przystosowane do druku w rozdzielczości 300 DPI, co w przypadku standardowej płytki 700 MB powoduje wielkość projektu w granicach 1440×1440 px.

Spady i obrys

Bardzo prosimy na projekcie płyty o nie zaznaczanie żadnych krawędzi nadruków, zwłaszcza wewnętrznych. Gdyż często zdarza się tak, iż klient wycina w środku projektu biały okrąg o średnicy 34 mm, a chce drukować na płytach, które mają pole zadruku do 20mm. Zatem prosimy przesyłać projekty bez zaznaczanych żadnych krawędzi, nasze oprogramowanie samo przytnie projekt do odpowiednich płyt CD. Naturalnie razem z projektem, można załączyć makietę z zaznaczonymi krawędziami, jednak na samym projekcie proszę tego nie robić.

Do okładek i opakowań   spady powinny mieć 3-5 mm